Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Jak na nové skoky

19.07.2019 | Tipy/triky

Máš za sebou úspěšně skočenou lavici nebo dvoják na Tvém tréninkovém místě, ale když přijedeš do nové lokality a máš skočit novou věc, tak jsi nerózní? Buď v klidu, tohle je klasika, kterou všichni dobře známe. Jak tedy na nové skoky na horském kole?

Již na svém tréninkovém místě si dobře zapamatuj, jaká je nájezdová rychlost, odraz a délka skoků, které již dobře zvládáš - ať už lavice nebo dvoják. Jakmile budeš stát před novou výzvou, jednoduše si vybavíš, co už umíš. Hlavně uvědomíš, že to vlastně není nic nového. Při určité nájezdové rychlosti a podobném zakřivení odrazu (nájezdové rampy) je totiž průběh (tj. výška a délka letu) prakticky u všech skoků velmi podobný. Tento bezpečný postup je vlastně asociace - srovnání s tím, co už znám - a platí pro všechny typy skoků od málo nakoplých až po ty nejkolmější dirtové odpaly. Tohle všechno společně trénujeme na coachingových lekcích, které jsou zaměřené na skoky.

Tak #neskakejsam a #pridejse.

Jak_skakat_na_horskem_kole_jrhcpo_ralk8x.jpg