Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rakousko - Saalbach

Termíny

Datum Volná místa Cena TG Club (více)
23.6. - 27.6. (středa - neděle) 10 9950,- 9450,- Přihlásit se
15.9 - 19.9. (středa - neděle) 16 9950,- 9450,- Přihlásit se

Všechny naše akce jsou na vlastní nebezpečí. Účastí potvrzuješ, že znáš podmínky účasti. Za škody na zdraví a majetku nenesou TRAIL-GUIDE, zapsaný spolek ani jednotliví průvodci žádnou zodpovědnost. Všeobecné obchodní podmínky

O akci

ÚROVEŇ - 3/5 SKILL | 3/5 FITNESS

Velmi oblíbené MTB středisko Saalbach-Hinterglemm se sousedním Leogangem patří mezi TOP resorty v Rakousku a dohromady tvoří dokonalou destinaci pro širokou skupinu bikerů. Najdeš tu pestrou síť lanovek a trasy všech obtížností, které si naplno užijí mírně pokročilí i zkušení jezdci. A přesně to máme v plánu! V několika výkonnostních skupinách si dáme jednoduché a vyhlazené flow trasy i náročné přírodní a černé traily. Jak to vypadalo minule se můžeš podívat TADY.


ZAHRNUTO:

 • 4 dny MTB výjezdů s TG instruktory
 • Coaching jízdy na alpských stezkách a v bikeparku
 • Vstup na lanovky pro osobu
 • 4 noci v alpském penzionu se snídaní
 • Základní servisní workshop
 • * v plné ceně výjezdu je zahrnuto roční klubové členství TG Bike Club, pokud ještě nejsi členem


NAD RÁMEC:

 • Doprava tam a zpět 8mi místnou dodávkou s vlekem za příplatek 1250 Kč/osoba (informace o zajištění dopravy Ti přijde v emailu potvrzujícím registraci) nebo vlastní doprava.
 • Doplatek za kolo na lanovky 75,50EUR na 3 dny
 • Pobytová taxa 2EUR/osoba/noc
 • Stravování (mimo snídaně) a vlastní útrata
 • Cestovní pojištění


Součástí výjezdu je i coaching jízdy na alpských stezkách a v bikeparku. V rámci “Roots Master” se zaměříme na pomalejší průjezdy, odkloněný svah a utáhlé zatáčky na přírodních vrstevnicových MTB stezkách. S odvážnějšími se podíváme i na dropy a skoky. Tento klubový zahraniční výjezd ber jako nástavbu našich kurzů MTB jízdy v ČR. Při výcviku proto očekávej minimum teorie a maximum jízdy!


Vše volitelné a v případě únavy připraveny i lehčí varianty. Vždy si navíc můžeš dát kafe v alpském údolí nebo pohodu u jezera!


Přeješ si více info?

Program, fotky a FAQ najdeš níže. Nestačí? Ozvi se na klara@trail-guide.cz . VOP najdeš v úplně dole v patičce webu.

Program

Den 1

Jedeme!

 • Ráno odjezd z Prahy do Saalbachu, kde se ubytujeme. Pokud jedeš po vlastní ose, srazíme se až na místě.
 • Večer představení programu a lokality, networking, volná zábava a umírněná divočina, protože druhý den chceš přece jezdit!

Den 2

Seznam se s bikeparkem

 • Ráno miniworkshop a společné nastavení kol. Ukážeme Ti, jak ze svého kola dostat na vícedenním výjezdu maximum! Poté lehčí / flow trasy s využitím lanovek.
 • V rámci “Bikepark-Elements” kurzu jízdy zopakujeme nejdůležitější prvky jízdy na uměle postavených MTB stezkách. Zaměříme se na jízdu ve vyšších rychlostech, klopené zatáčky, pumpování, dřevěné lávky, wallride a prudké sjezdy.
 • Odpoledne skupinový výšlap na kopec s využitím lanovky a super výhledy! Poté panoramatickým přírodním trailem, lesními cestami až do údolí. Pokud nechceš šlapat nahoru, odpoledne si užíváš volné jízdy v bikeparku.

Den 3

Traily na max

 • Celodenní přejezd do Leogangu! Ráno pomocí lanovky vyjedeme na kořenitý vrstevnicový singletrack, kde v rámci “Roots-Master” kurzu potrénujeme jízdu po přírodních MTB stezkách.
 • Poté přesun do bikeparku, oběd v oblíbené panoramatické restauraci s výhledem do údolí a relax. S odvážnými potrénujeme drop a skoky do airbagu.
 • Odpoledne pomocí lanovky přesun zpět do Saalbachu po přírodních a nekonečně vyhlazených MTB stezkách až do údolí.

Den 4

All mountain hero?

 • Opět nové trasy! Ráno lanovkou a po vlastní ose až na vrchol kopce s dokonalými výhledy na velké hory.
 • Poté nejdelším přírodním a vysoce návykovým trailem až do údolí. V průběhu jízdy potrénujeme základy skoku.
 • Odpoledne se buď hecneš a zkusíš s námi nejtěžší trasy celého Saalbachu a nebo si dáš s partou štrůdl, kafe a pohodu na již známých MTB trasách.

Den 5

Pohoda před návratem

 • Teď už znáš všechno. Ráno si vybereš své nejoblíbenější trasy a projedeš je v rámci volného programu.Pokud chceš ještě trénovat, instruktoři jsou Ti plně k dispozici.
 • Odpoledne odjezd ze Saalbachu do Prahy. Tvé tělo je poctivě unaveno. Celou cestu nejspíš prospíš. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

Cena

Více o klubu

Kontakt

Co tě čeká?

 • Alpské MTB trasy světového formátu
 • Podle Tvého tempa
 • Trénink MTB jízdy se zkušenými instruktory
 • Pohodová atmosféra
 • Super fotky

Uplynulé termíny

Datum Volná místa Cena TG Club
24.-28. června 2020 0 9950,- 9450,-
09.-13. září 2020 0 9950,- 9450,-

Faq

SKILL LEVEL 3

 • Cítíš se komfortně při jízdě na přírodních trailech, kde jsou volné kameny, kořeny a menší komprese. Občas vyzkoušíš i jízdu v náročnějším terénu. Zvládneš nadzvednout přední a zadní kolo a využít to při přejezdu větších překážek (vysokých 20-30cm) jako kořeny a kameny, které nelze jednoduše přejet.
 • Řazení - zvládneš číst terén a podle toho správně a včas řadit, aby sis udržel/a flow
 • Jízda dolů - zvládněš sjet sjezd ze sedla a udržet pedály ve sjezdové poloze po celou dobu sjezdu. Nebojíš se povolit brzdy, pokud před sebou vidíš konec sjezdu nebo trailu.
 • Plynulost jízdy a brždění - dokážeš využít rychlosti pro krátké výjezdy s překážkami a když je potřeba, zvládáš dávkovat přední i zadní brzdu.
 • Teorii průjezdu zatáček znáš, ale ještě si potřebuješ natrénovat správný timing.


Modelové příklady trailů, které zvládneš sjet

 • SFL na RS, Kozí a Modřínový na TT, červený i černý na Klínovci, Blue Line, Pro Line, Hot Shots, Hackelberg, Panorama Trail, Hangman II, Carosello,


FITNESS LEVEL 3

 • Jsi schopný/á jezdit více dní v kuse v mírném tempu (průměrná rychlost pod 13 km/h na horském kole) po dobu kolem 3 hodin.
 • Zvládneš nastoupat kopce s převýšením do 600 metrů / den.


Kompletní přehled o skill a fitnes level 1-5 najdeš ZDE

Technicky jde o mírně až středně náročný terén. Očekáváme zkušenosti s jízdou v lehčím terénu a občas i v náročnějších sekcích. Ideální pro pilování dovedností absolventů našeho základního kurzu. Dle zájmu se můžeme dělit do více “technicky-výkonnostních” skupin a v programu máme vždy připravenou základní a těžší variantu. Volba obtížnosti je na Tobě.

V rukávu máme také velmi náročné pasáže přírodních i uměle postavených MTB stezek. Tyto varianty důrazně doporučujeme pouze zkušenějším bikerům, typicky absolventům pokročilého kurzu či účastníkům našich All Mountain vyjížděk

Pokud stále váháš, zavolej nám, probereme Tvé jezdecké zkušenosti a rozhodneme společně.

Kolo doporučujeme celoodpružené (crosscountry, trail, all mountain, enduro). Nevíš, zda je Tvé kolo vhodné? Nemáš nebo Tvé nestačí? Ozvi se nám a poradíme!

V rámci výjezdu se zaměříme na pilování techniky jízdy na přírodních MTB stezkách a zejména využití pumpování při jízdě v terénu, odkloněný svah, kreativní čtení terénu a různé typy zatáček vč. utáhlých. V bikeparku se zaměříme zejména na trénink seskočení umělých překážek, skoky a jiné výzvy bikeparku. Výcvik vždy přizpůsobujeme přáním a zdatnosti jezdců.

Coaching můžeš chápat jako minikurz zaměřený na maximum jízdy s minimem teorie. Jde o nástavbu k našim klasickým a více teoretickým kurzům MTB jízdy v ČR. Pokud jsi je neabsolvoval/a, nevadí - vše procvičíš rovnou v praxi!

Jsme připraveni! Z naší praxe organizování větších akcí víme, že vždy se sejdou střelci i pohodáři. Vždy proto bude k dispozici odpovídající počet průvodců (max. 6 os / průvodce), lehčí varianta a když to terén umožní, nabídneme těžší varianty a dle zájmu se rozdělíme do skupin. V průběhu výjezdu můžeš volně rotovat mezi skupinami podle toho, jak se budeš zrovna cítit.

Kondičně jde o průměrně náročnou akci (viz FITNESS LEVEL výše) a stačí, pokud v lehčím terénu za den ujedeš alespoň 30-40 km. Na místě budeme maximálně využívat lanovky pro úsporu energie na zábavné sekce. I když budeme na kopcích vždy celý den, průběžně budeme dělat pauzy na regeneraci. Pokud to na Tebe bude moc, trasy si vždy můžeš zkrátit nebo si udělat vlastní program. Třeba kafe a štrůdl! 

Ubytování máme pro všechny zajištěno v alpských apartmánech po dvou až čtyřech lidech s vlastním sociálním zařízením, společenskou místností a kolárnou. V dosahu několika minut po svých budeš mít obchody i restaurace.

V ceně ubytování je i pořádná alpská snídaně. Přes den a večer se stravuješ ze svých zásob a v místních restauracích.

Přesné info i s odkazem dostaneš v předodjezdovém emailu.

Všichni naši instruktoři bez problému zvládají základní opravu kola. Součástí výjezdu bude také miniworkshop základního nastavení kola, takže spoustu drobností si odladíš svépomoci s případnou asistencí. Určitě si vezmi náhradní duši, lepení, knoty a mazání na řetěz a vidlici. Konkrétní seznam doporučeného vybavení dostaneš do emailu v rámci předodjezdové přípravy. Na složitější opravy jsou k dispozici místní bike servisy, kterých je v údolí celá řada.

Pojedeme mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Prahy v 9:00 hod. Příjezd večer, ubytování. Pokud jedeš vlastním autem, srazíme se na místě a do e-mailu Ti v předstihu zašleme adresu a vše potřebné. Sdílená ekonomika frčí!

Pokud chceš nabídnout místo ve svém autě, napiš nám a domluvíme to! Ušetříš tak naftu i přírodu a navíc získáš parťáka na cestu! Na místo se dá také s určitým omezením dostat vlakem za příznivou cenu.

Na cestu zpět vyrážíme poslední den odpoledne po jízdách a zasloužené sprše. Do Prahy se vrátíme ve večerních hodinách.

Máš pravdu, tohle není crosscountry výlet. Cílem je maximální množství zábavy na co nejméně nastoupaných kilometrech. Lanovky nám pomůžou se dostat do vyšších poloh, kde občas vlastními silami vyšlápneme ještě výše, abychom si naplno užili vysokohorské vrstevnicové traily i nekonečné trasy místních bikeparků.


Jasně. I když je MTB výjezd určen pouze členům TG Club našeho spolku, nic Ti nebrání v účasti. Při zaplacení plné ceny na tuto akci se totiž automaticky staneš členem klubu na dobu jednoho roku a o vzniku členství Tě budeme informovat. Pokud se chceš stát členem klubu již nyní a okamžitě čerpat veškeré výhody, klikni ZDE.

Oficiální fotogalerii najdeš vždy v Zonerama albu ZDE, ZDE a ZDE. Momentky a videa z výjezdu pak ve sdílené složce na Google disku. Link obdržíš v 1. organizačním mailu k Tvému výjezdu.

Nenašel jsi, co hledáš?

Zobrazit další kurzy