Různé termíny - Švýcarsko - Davos (zahraniční MTB výjezdy) | Trail-guide.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Různé termíny - Švýcarsko - Davos (zahraniční MTB výjezdy)

Cena: 14990,-
TG Club cena: 14490,-

Švýcarsko - Davos (zahraniční MTB výjezd)

Epické MTB a vysoké hory!

Mrkni na program a info níže. Vyber termín a #nejezdisam #pridejse!

 • 6. - 11. srpna 2019
 • 10. - 15. září 2019


Snad nejoblíbenější alpský MTB resort vévodí žebříčku návštěvnosti díky síti nekonečných singltrailů všech obtížností. Pěšinky zakousnuté do kopců nad údolím s vesnicemi Klosters, Davos a Wiesen Ti naservírují dechberoucí výhledy na vysoké hory. Ty nejlepší výhledy si musíš zasloužit. I přes obrovskou nabídku pohodových trailů a síť lanovek budeme občas poctivě šlapat či tlačit. Troufneš si na tento epický MTB výjezd?

sbaw5q9tlvzneriv2cam.jpg


Program


Den 1 - Jedeme!

 • Ráno odjezd z Prahy do Davosu, kde se ubytujeme. Pokud jedeš po vlastní ose, srazíme se až na místě. Večer představení programu a lokality, networking, volná zábava a umírněná divočina, protože druhý den chceš naplno jezdit!


Den 2 - Vyloženě epický rozjezd

 • Ráno společné nastavení kol. Poté to rozjedeme ve velkém a přitom pohodovém stylu! Lanovkou vyjedeme na začátek série několika na sebe navazujících lehčích a vysoce jezdivých přírodních MTB tras, které jsou součástí světoznámého Alps Epic Trail. V průběhu dne potrénujeme průjezd přírodních sekcí, odkloněný svah a zatáčky. I když využijeme lanovku, přes den bude potřeba šlapat. Ty nejlepší panoramatické výhledy a singletraily si totiž musíš zasloužit!


Den 3 - Víc než Gotchna A-line!

 • Pomocí lanovek se po přírodních trailech přesuneme do části Klosters a místního bikeparku, který je pověstný nekonečnými lávkovými a vyhlazenými tobogány! Zde potrénujeme dropy a skoky. Pokud si netroufneš, v pohodě - připravenou máme i lehčí variantu! Pro zkušené bikery máme v rukávu i několik poctivých přírodních enduro trailů s využitím lanovky. Odpoledne návrat do Davosu. Opět Tě čekají panoramatické a pohodové jezdivé MTB trasy!


Den 4 - Míříme na vrchol?

 • Celý den mimo civilizaci a ve vysokých horách nebo luxusní přírodní traily profláklé z videí s Danny MacSkillem? Na výběr máš dvě možnosti. Ráno nabalíme jídlo na celý den a bez pomoci lanovky vyrazíme na okruh do vysokohorského průsmyku. Potkáme ledovce a hned několik jezer. Čekej náročnější stoupání a místy také tlačení kola. Odměnou budou dokonalé výhledy i nekonečné přírodní singlíky. Nejsi fanda celodenních túr? V pohodě! Rozdělíme se a druhá skupina s využitím lanovky na Jakobshorn pojezdí skutečné místní all-mountain lahůdky! Případně si dáš relax a volný program.


Den 5 - Dáme si (ne)pohodičku?

 • Prozkoumat všechny MTB možnosti Davosu a okolí zabere hlavně sil! Ráno proto opět s využitím lanovek prozkoumáme lehčí panoramatické trasy v oblasti Weissfluhjoch a celkově si den dáme víc na pohodu. V průběhu dne budeme k ruce na coaching věcí, co Tě zajímají nejvíc. Chceš nepohodu? Pro střelce je připraveno enduro pokračování na kopci Chörbschhorn s výhledy do Arosy a Lenzerheide. Jasně, dechberoucí alpské výhledy budou celý den opět všude. Budeš to ještě vůbec vnímat?


Den 6 - Průzkum údolí a domů

 • Po snídani opět sedneme na kolo a dáme si pohodovou vyjížďku v údolí Davosertal. V klidu se tak rozloučíme s okolní divokou přírodou. Koupíme sýr, suvenýry a po obědě s tělem plným zážitků vyrazíme směr Praha. Příjezd ve večerních hodinách.

.

au1e8d1gakzvugn9da4l.jpg


Součástí programu je i coaching jízdy na alpských stezkách a v bikeparku. Zaměříme se na maximální dynamiku jízdy na přírodních stezkách a pokročilejší prvky jízdy jako terénní sjezdy, dropy a skoky. Tento klubový zahraniční výjezd ber jako nástavbu našich kurzů MTB jízdy v ČR. Při výcviku proto čekej minimum teorie a maximum jízdy!

Všechny části programu jsou volitelné. V případě únavy máme připraveny také lehčí varianty. Vždy si navíc můžeš dát kafe v alpském údolí nebo pohodu u jezera!


Co Tě čeká?

 • Alpské MTB trasy světového formátu
 • Podle Tvého tempa
 • Trénink MTB jízdy se zkušenými instruktory
 • Pohodová atmosféra
 • Super fotky

.

dba3nonr7fkdaikbuyms.jpg


Zahrnuto v ceně:

rdr5ufgt4ilfcww29lzt.jpg
 • 5 dní MTB výjezdů s TG instruktory a průvodci
 • Coaching jízdy na alpských stezkách a v bikeparku
 • Vstup na lanovky Davos Klosters Inclusive
 • 5 nocí v alpském penzionu se snídaní
 • Základní servisní workshop s využitím profesionálních maziv, olejů a nářadí
 • Doprava tam a zpět včetně kola (pokud jedeš po vlastní ose, máš slevu 1750,- Kč z ceny. Vše společně dohodneme v průběhu registrace.)
 • *v plné ceně výjezdu je zahrnuto roční klubové členství TG Club, pokud ještě nejsi členem

Nad rámec:

 • Cestovní pojištění
 • Přeprava kol v MHD a na lanovkách v Davosu 10CHF/den (upřesníme před odjezdem)
 • Stravování (mimo snídaně) a vlastní útrata
Přeješ si více informací? Ozvi se Kláře na klara@trail-guide.cz, zde v chat okénku nebo na 728 151 435.


FAQ - Často kladené dotazy


Jak poznám, že je pro mě tento výjezd vhodný?

sdsfo1byszwlnstueoo6.jpg

-Technicky jde o mírný, střední až náročný terén. Očekáváme zkušenosti s jízdou i v těžších sekcích terénu. Ideální pro pilování dovedností absolventů našeho základního kurzu Trail Rider I, pokročilého kurzu Trail Rider II, výjezdu v Saalbachu (mírně náročnější) a účastníky All mountain vyjížděk. Dle zájmu se můžeme dělit do více “technicky-výkonnostních” skupin. Volba obtížnosti je na Tobě. Vždy je třeba brát v potaz, že budeme celý den na kopci ve vyšší nadmořské výšce.

- Zatím jsi s námi na akci nebyl/a? Mrkni na obsah našeho základního kurzu v Praze. Pokud zvládáš naprostou většinu vyučovaných prvků spojených jízdou v terénu, tento zahraniční výjezd je pro Tebe ideální. Pokud stále váháš, zavolej nám, probereme Tvé jezdecké zkušenosti a rozhodneme společně.


Jaké kolo je vhodné?

- Kolo doporučujeme celoodpružené (crosscountry, trail, all mountain, enduro). Nevíš, zda je Tvé kolo vhodné? Nemáš nebo Tvé nestačí? Ozvi se nám a poradíme / vhodné kolo Ti zařídíme!

Co mám chápat pod pojmem coaching?

yshfplkl8cafv29qjary.jpg

- V rámci výjezdu se zaměříme na pilování techniky jízdy na přírodních MTB stezkách a zejména využití pumpování při jízdě v terénu, odkloněný svah, kreativní čtení terénu a různé typy zatáček vč. utáhlých. V bikeparku se zaměříme zejména na trénink seskočení umělých překážek, skoky a jiné výzvy bikeparku. Výcvik vždy přizpůsobujeme přáním a zdatnosti jezdců.

- Coaching můžeš chápat jako minikurz zaměřený na maximum jízdy s minimem teorie. Jde o nástavbu k našim klasickým a více teoretickým kurzům MTB jízdy v ČR. Pokud jsi je neabsolvoval/a, nevadí - vše procvičíš rovnou v praxi!Může nás jet velká skupina. Jak zajistíte, že si dobře zajezdí i různě výkonní jezdci?

- Jsme připraveni! Z naší praxe organizování větších akcí víme, že vždy se sejdou střelci i pohodáři. Vždy proto bude k dispozici odpovídající počet průvodců (max. 6 os / průvodce) a lehčí varianta. Když to terén umožní, nabídneme těžší varianty a dle zájmu se rozdělíme do skupin. V průběhu výjezdu můžeš volně rotovat mezi skupinami podle toho, jak se budeš zrovna cítit.


Zvládnu to fyzicky? A budu mít čas na relax?

- Kondičně jde o průměrně náročnou akci a je vhodné, abys v terénu zvládl/a za den ujet alespoň 40 km. Na místě budeme maximálně využívat lanovky pro úsporu energie na zábavné sekce. Na kopcích budeme celý den. Neboj! Průběžně budeme dělat pauzy na regeneraci. Pokud to na Tebe bude moc, trasy si vždy můžeš zkrátit nebo si udělat vlastní program. Třeba pohodičku u jezera Davosersee!


Kde budeme spát a jíst?

chg3xxflmn3o83ng6ug0.jpg

- Ubytování máme zajištěno v alpských apartmánech s vlastním sociálním zařízením, společenskou místností/jídelnou s kuchyňkou a kolárnou. V dosahu několika minut po svých budeš mít obchody i restaurace.

- V ceně ubytování je i pořádná alpská snídaně. Přes den a večer se stravuješ ze svých zásob a v místních restauracích.

- Přesné info i s odkazem dostaneš v předodjezdovém emailu.

Jak zajišťujete dopravu? A můžu přijet i vlastním autem?

- Pojedeme mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Prahy v 9:00 hod. Příjezd večer, ubytování. Pokud jedeš vlastním autem, srazíme se na místě a do e-mailu Ti v předstihu zašleme adresu a vše potřebné. Sdílená ekonomika frčí! Pokud chceš nabídnout místo ve svém autě, napiš nám a domluvíme to! Ušetříš tak naftu i přírodu a navíc získáš parťáka na cestu! Na cestu zpět vyrážíme poslední den odpoledne po jízdách a zasloužené sprše. Do Prahy se vrátíme ve večerních hodinách.


Co když se mi něco stane s kolem?

ocwajzdo7xjvipz5x8vd.jpg

- Všichni naši instruktoři bez problému zvládají základní opravu kola. Součástí výjezdu bude také miniworkshop základního nastavení kola, takže spoustu drobností si odladíš svépomoci s případnou asistencí. Určitě si vezmi náhradní duši, lepení a vybavení. Konkrétní seznam doporučeného vybavení dostaneš do emailu v rámci předodjezdové přípravy. Na složitější opravy jsou k dispozici místní bike servisy, kterých je v údolí celá řada.


Proč tak často používáte lanovky? Tohle není Cross Country výlet?

- Máš pravdu, tohle není crosscountry výlet, ačkoli s ohledem na charakter některých dní by se to tak mohlo zdát. Cílem je maximální množství zábavy na co nejméně nastoupaných kilometrech. Lanovky nám pomůžou se dostat do vyšších poloh, kde občas vlastními silami vyšlápneme ještě výše, abychom si naplno užili vysokohorské vrstevnicové traily i nekonečné trasy místních bikeparků.


Nejsem v Trail Guide klubu. Můžu s vámi jet taky?

- Jasně. I když je MTB výjezd určen pouze členům TG Club našeho spolku, nic Ti nebrání v účasti. Při zaplacení plné ceny na tuto akci se totiž automaticky staneš členem klubu na dobu jednoho roku a o vzniku členství Tě budeme informovat. Pokud se chceš stát členem klubu již nyní a okamžitě čerpat veškeré výhody, klikni ZDE.

tcxn1gtmr6isluciaban.jpg yqrcwrjxnuc0j7srnrsm.jpg ghesrxjowefswpjuzmaq.jpg


Vyrážíme 6.-11. srpna a 10.-15. září 2019
Výše vyber termín, zaregistruj se a #nejezdisam #pridejse!

Parťáci projektu