Rakousko - Sölden

Ikonický bikepark v Rakousku a mix dlouhých, zábavných flowtrailů a technických enduro stezek. Lanovkami si pomůžeme nahoru a ušetříme energii pro traily, které mají  i přes 5 km!  Nezapomeň, že alpská modrá není česká a znamená kořeny, kameny, switchbacky i prudší pasáže. A právě proto tam chceš jet!

Co máš zahrnuto v ceně?

zahranicni-mtb-zajezd-rakousko-solden.jpg
 • 4 dny MTB výjezdů s TG instruktory a průvodci
 • Trénink jízdy na alpských stezkách
 • 4 noci v alpském penzionu se snídaní
 • Základní servisní workshop
 • Roční členství v TG Club, pokud platíš plnou cenu


Nad rámec: Vstup na lanovky 116€ na 3 dny, pobytová taxa 3,50 €/osoba/noc, vlastní útrata, pojištění.

V Söldenu budeme průběžně trénovat jízdu na přírodních stezkách a pokročilejší prvky jízdy jako terénní sjezdy, dropy a skoky. Můžeš to chápat jako mini lekce zaměřené na maximum jízdy s minimem teorie.

Vše volitelné a při únavě připraveny lehčí varianty. Vždy si navíc můžeš dát kafe v alpském údolí!

Přidej se na 2021 novinku v biketripech

TOP traily

Čekají Tě alpské trasy světového formátu

Různé obtížnosti

Připraven pohodový i náročný terén

Zlepšíš styl

Potrénuješ MTB jízdu s instruktory

Parta bikerů

Relax s lidmi na stejné vlně

Super fotky

Na tyhle momentky jen tak nezapomeneš

Zkušený tým

Metoda ověřena 6 lety praxe a stovkami spokojených bikerů

Váháš, zda je rakousko - sölden event vhodný
pro tebe a tvé kolo?

Nebo máš jiný dotaz?

Každý z našich zahraničních výjezdů je technickou i fyzickou náročností trochu jiný. Pro Tvou maximální zábavu doporučujeme vybrat biketrip odpovídající Tvým očekáváním, ale i zkušenostem, kondici a typu kola. 

Technická náročnost

 • Sölden Ti doporučujeme, když se cítíš komfortně při jízdě na volných kamenech, kořenech, písku, mezi stromy a i v agresivnějším terénu. To vše i při vyšších rychlostech (20km/h a více). Dokážeš odlepit od země přední i zadní kolo pro překonání překážky. Zvládneš dropovat i překážky, které nelze pouze sjet (výška 30-60cm). Zvládneš sjet většinu trailů Trutnov trails, Rychlebských stezek, Sušice; ze zahraničních pak Hangman I, X-Line, Flying Gangster (Saalbach).

 •  To vše odpovídá technické náročnosti 4 z 5 (ZDE komplet přehled úrovní). Zkrátka na kole umíš jezdit a jen tak Tě něco nepřekvapí.

Fyzicky

 • Na místě budeme maximálně využívat lanovky pro úsporu energie na zábavné sekce! Protože budeme opravdu vysoko a přejezdy v rámci lokality jsou rozsáhlejší, hodí se, když zvládneš více dní v kuse v mírném tempu (průměrná rychlost 15 km/h na horském kole) po dobu kolem 4-5 hodin. Při vícedenním výletu zvládneš jeden den jezdit i 6 hodin v kuse. Zvládneš nastoupat kopce s převýšením do 1000 metrů / den.  Zkrátka i v průběhu roku jezdíš pravidelně na kole nebo jinak trénuješ výdrž a energie Ti nedojde hned v průběhu prvního dne.  
 • To vše odpovídá fyzické náročnosti 4 z 5  (ZDE komplet přehled úrovní).

Ideální, pokud právě teď...

 • Hledáš náročnější bikepark i přírodní traily s kýčovými výhledy do okolí 
 • Pokud se zatím necítíš, mrkni na středně pokročilý kurz, který Tě na Sölden připraví nejlépe. Pokud hledáš něco méně fyzicky náročného, mrkni na Saalbach či Reschenpass.
 • Pokud stále váháš, zavolej nám, probereme Tvé jezdecké zkušenosti a rozhodneme společně.

 • Kolo doporučujeme celoodpružené (trail, all mountain, enduro). Přecejen budeme jezdit několik dní velká převýšení v terénu. Z praxe víme, že na hardtailu to je náročnější, protože pevná zadní stavba nic neodpustí. Pokud nemáš, ozvi se nám a vhodné kolo Ti pomůžeme zařídit!

 • Komplet program najdeš rozepsaný v detailu akce. Zde dodáváme, že se průběhu výjezdu budeme dělit do více “technicky-výkonnostních” skupin a volba obtížnosti je na Tobě. Když si to budeš chtít oddychnout, stačí se zařadit do pohodovější skupiny.  Pokud i to na Tebe bude moc, trasy si vždy můžeš zkrátit, udělat si vlastní program nebo dát relax v údolí.  V rukávu  máme i velmi náročné pasáže přírodních i uměle postavených MTB stezek. Tyto varianty důrazně doporučujeme pouze zkušenějším bikerům.

 • V rámci výjezdu se zaměříme na pilování techniky jízdy na přírodních MTB stezkách a zejména využití pumpování při jízdě v terénu, odkloněný svah, kreativní čtení terénu a různé typy zatáček vč. utáhlých. V bikeparku se zaměříme zejména na trénink seskočení umělých překážek, skoky a jiné výzvy bikeparku. Výcvik vždy přizpůsobujeme přáním a zdatnosti jezdců. Jde o nástavbu k našim klasickým a více teoretickým kurzům MTB jízdy v ČR. Pokud jsi je neabsolvoval/a, nevadí - vše procvičíš rovnou v praxi!
 • Trénink jízdy můžeš chápat jako minikurz zaměřený na maximum jízdy s minimem teorie - do Alp totiž jedeme, abychom maximálně jezdili a nestáli půl dne v jedné sekci, že?
 • Všichni Trail-Guide instruktoři mají trenérskou licenci a každý rok absolvují interní přeškolení z první pomoci i naší vlastní metodiky výcviku.
 • Všichni Trail-Guide průvodci skvěle znají své trasy, mají zkušenosti s vedením skupin a jsou absolventy našeho interního školení vč. kurzu první pomoci pro bikery.
 • V úvodu seznamujeme účastníky s pravidly bezpečné jízdy ve skupině.
 • Každý účastník dbá pokynů průvodce / instruktora dle našich podmínek účasti (VOP) - jinak bude z akce vyloučen.
 • Z naší praxe organizování větších akcí víme, že vždy se sejdou střelci i pohodáři. Vždy proto bude k dispozici odpovídající počet průvodců (max. 6 os / průvodce),  lehčí varianta a když to terén umožní, nabídneme těžší varianty  a dle zájmu se rozdělíme do skupin.
 • V průběhu výjezdu můžeš volně rotovat mezi skupinami podle toho, jak se budeš zrovna cítit.
 • Pojedeme mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Prahy v 9:00 hod. Příjezd večer, ubytování. Pokud jedeš vlastním autem, srazíme se na místě a do e-mailu Ti v předstihu zašleme adresu a vše potřebné. Sdílená ekonomika frčí! Pokud chceš nabídnout místo ve svém autě, napiš nám a domluvíme to! Ušetříš tak naftu i přírodu a navíc získáš parťáka na cestu!
 • Na cestu zpět vyrážíme poslední den odpoledne po jízdách a zasloužené sprše. Do Prahy se vrátíme ve večerních hodinách.

 • Ubytování máme zajištěno v alpských apartmánech s vlastním sociálním zařízením, společenskou místností/jídelnou s kuchyňkou a  kolárnou. V dosahu několika minut po svých budeš mít obchody i restaurace. V ceně ubytování je i snídaně. Přes den a večer se stravuješ ze svých zásob a v místních restauracích / vaříš si vlastní jídlo. Běžně organizujeme i společnou grilovačku. Přesné info i s odkazem dostaneš v předodjezdovém emailu.

 • Máš pravdu, tohle není crosscountry výlet. Cílem je maximální množství zábavy na co nejméně nastoupaných kilometrech. Lanovky nám pomůžou se dostat do vyšších poloh, kde občas vlastními silami vyšlápneme ještě výše, abychom si naplno užili vysokohorské vrstevnicové traily i nekonečné trasy místních bikeparků.

 • Všichni naši instruktoři zvládají základní opravu kola. Součástí výjezdu bude také miniworkshop základního nastavení kola, takže spoustu drobností si odladíš svépomoci s případnou asistencí. 

 • Konkrétní seznam doporučeného vybavení dostaneš do mailu v rámci předodjezdové přípravy. Určitě si vezmi náhradní duši, lepení, knoty a mazání na vidlici a řetěz.

 • Na složitější opravy jsou k dispozici místní bike servisy, kterých je v údolí celá řada.

 • Jasně. I když je MTB výjezd určen pouze členům TG Club našeho spolku, nic Ti nebrání v účasti. Při zaplacení plné ceny na tuto akci se totiž automaticky staneš členem klubu na dobu jednoho roku a o vzniku členství Tě budeme informovat. Pokud se chceš stát členem klubu již nyní a okamžitě čerpat veškeré výhody, klikni ZDE.

galerie-dole1.jpg - (galerie-dole1thumb300.jpg) galerie-dole2.jpg - (galerie-dole2thumb300.jpg) galerie-dole3.jpg - (galerie-dole3thumb300.jpg) galerie-dole4.jpg - (galerie-dole4thumb300.jpg) galerie-dole5.jpg - (galerie-dole5thumb300.jpg) galerie-dole6.jpg - (galerie-dole6thumb300.jpg) IMG_4671.jpg - (img-4671thumb300.jpg) IMG_4655.jpeg - (img-4655thumb300.png)

Parťáci projektu