Sezona je za rohem, přidáš se na otvíračku 21. dubna? více

Rakousko - Reschenpass

Termíny

Kdy a kde
10.07. - 14.07. RESCHENPASS (STŘEDA AŽ NEDĚLE)
15 volných míst

Nově objevený MTB poklad na pomezí Rakouska, Itálie a Švýcarska! Čeká Tě již profláknutý 3-Länder Trail a mnohem více zábavy na horském kole nad vesničkami Nauders a Reschen. Několik lanovek výrazně pomáhá vytěžit maximum z okolních sjezdů, ale trocha poctivého šlapání nikdy neuškodí. A z kopce? Vyhlazená flowčka nečekej. Alpská modrá není česká a znamená kořeny, kameny, switchbacky i prudší pasáže. Ale přece proto tam chceš jet, že? 

 1. den - Jedeme !!!

 2. den - Okolo hradu (Nauders)

 3. den - Šílenství nad jezerem (Reschen)

 4. den - 3v1 aneb tři země za jeden den

 5. den - Pohoda před návratem

Vybrat dopravu: 1250 Kč

Cena: 11950

TG CLUB: 11450

Přihlásit se

nebo

Zakoupit jako dárek

Minimální počet účastníků pro uskutečnění výjezdu je 8.

Nově objevený MTB poklad na pomezí Rakouska, Itálie a Švýcarska! Čeká Tě již profláknutý 3-Länder Trail a mnohem více zábavy na horském kole nad vesničkami Nauders a Reschen. Několik lanovek výrazně pomáhá vytěžit maximum z okolních sjezdů, ale trocha poctivého šlapání nikdy neuškodí. A z kopce? Vyhlazená flowčka nečekej. Alpská modrá není česká a znamená kořeny, kameny, switchbacky i prudší pasáže. Ale přece proto tam chceš jet, že? 

Co máš zahrnuto v ceně?

 • 4 dny MTB výjezdů s TG instruktory a průvodci
 • Instruktoři připraveni předat tipy na zlepšení MTB jízdy
 • 4 noci v alpském penzionu se snídaní
 • Základní servisní workshop
 • Roční členství v TG Club, pokud platíš plnou cenu
 • Nad rámec: Vstup na lanovky 104 € (cena 2023) na 3 dny, pobytová taxa 2,80 €/osoba/noc, vlastní útrata, pojištění.


Do Reschenu jedeme především jezdit. MTB instruktoři Ti budou samozřejmě k dispozici vždy, kdykoliv budeš mít zájem o zpětnou vazbu a tipy na vylepšení své jízdy. Program je volitelný a při únavě máme připraveny lehčí varianty. Vždy si navíc můžeš dát kafe v alpském údolí nebo pohodu s výhledem!

Prozkoumej s námi skrytý MTB poklad

TOP traily

Čekají Tě alpské trasy světového formátu

Různé obtížnosti

Připraven pohodový i náročný terén

Vyjezdíš se

Nekonečné MTB traily & instruktoři připaveni poradit

Parta bikerů

Relax s lidmi na stejné vlně

Zkušený tým

Metoda ověřena 6 lety praxe a stovkami spokojených bikerů

Program
Den #1 Jedeme!
 • Ráno odjezd z Prahy do Nauders (Rakousko), kde se ubytujeme. Pokud jedeš po vlastní ose, srazíme se až na místě.
 • Večer představení programu a lokality, společné nastavení kola, networking, volná zábava a umírněná divočina, protože druhý den chceš naplno jezdit!
Den #2 Okolo hradu (Nauders)
 • Ráno lanovkou na kopec, kde nás čeká flow trail, který je ideální na rozehřátí a nabízí spoustou výhledů. K tomu si na kopci dáme i pohodový a jezdivý 6 km dlouhý trail! Na kopci nebo ve vesnici dáme oběd a okolo místní dominanty, hradu Naudersberg vyrazíme na druhou stranu údolí.
 • Odpoledne nás čeká menší kopec s retro dvousedačkovou lanovkou a překvapivě velkým množstvím MTB lahůdek! Ty můžeme jezdit až do setmění - jsou prakticky u našeho ubytování!
Den #3 Šílenství nad jezerem (Reschen)
 • Výhledy na jezero se neomrzí, a tak se přesuneme do Itálie a využijeme dvou dlouhých lanovek, které nás dostanou na začátky několika kilometrových trailů. I když jsou oficiálně modré, občas si pořádně zašlapeš a potkáš pár poctivých černých pasáží.
 • Oběd na terase restaurace s výhledy do údolí a jdeme opět jezdit! Pro zkušené bikery máme připraveny i černé traily, takže o zábavu bude postaráno.
Den #4 3v1 aneb tři země za jeden den
 • Celodenní okružní výlet! Ráno lanovkou na kopec a sjezd do Itálie! Při cestě na vyhlášený Bunkr trail nás bude doprovázet protitankové opevnění, dáme kýčovou fotku s kolem nad hlavou a jezerem za zády. Hned poté dáme přírodní sjezd k jezeru. Čekají nás kameny, kořeny, utáhlé zatáčky a spousta endorfinu!
 • Pak se lanovkou vyvezeme nahoru a vyšlápneme si na oběd, abychom se pak  přesunuli k magickému bodu styku Itálie, Rakouska a Švýcarska. Přes pěšiny, louky i dřevěné lávky dojedeme zpět do Rakouska, vyšlápneme na vrchol Kleinmutzkopf, odkud se plní emocí spustíme po trailech zpět do Nauders.
Den #5 Pohoda před návratem
 • Volný program. Pokud máš ještě sílu, můžeš si užít traily nad Nauders dle vlastního výběru. S okolní divokou přírodou se tak rozloučíš na trailech, které Tě baví nejvíc!
 • Instruktoři jsou samozřejmě stále k dispozici Ti dát feedback a tipy na vylepšení Tvé jízdy.
 • Po obědě s hlavou plnou zážitků vyrazíme směr Praha. Příjezd ve večerních hodinách.

Váháš, zda je rakousko - reschenpass event vhodný
pro tebe a tvé kolo?

Nebo máš jiný dotaz?

Každý z našich zahraničních výjezdů je technickou i fyzickou náročností trochu jiný. Pro Tvou maximální zábavu doporučujeme vybrat biketrip odpovídající Tvým očekáváním, ale i zkušenostem, kondici a typu kola. 

Technická náročnost

 • Reschenpass je pro Tebe dobrou volbou, když se cítíš komfortně při jízdě na volných kamenech, kořenech, písku, mezi stromy a i v agresivnějším terénu. To vše i při vyšších rychlostech (20km/h a více). Dokážeš odlepit od země přední i zadní kolo pro překonání překážky. Zvládneš dropovat i překážky, které nelze pouze sjet (výška 30-60cm). Zkrátka na kole umíš jezdit a jen tak Tě něco nepřekvapí. Dokážeš sjet většinu trailů Trutnov trails, Rychlebských stezek, Sušice; ze zahraničních pak Hangman I, X-Line, Flying Gangster (Saalbach).

 • To vše odpovídá technické náročnosti 4 z 5 (ZDE komplet přehled úrovní).

Fyzicky

 • Na místě budeme maximálně využívat lanovky pro úsporu energie na zábavné sekce z kopce dolů. I když budeme na kopcích vždy celý den, průběžně budeme dělat pauzy na regeneraci.  Ideální je, když zvládneš jezdit více dní v kuse v mírném tempu (průměrná rychlost pod 13 km/h na horském kole) po dobu kolem 3 hodin. Zvládneš nastoupat kopce s převýšením do 600 metrů / den. Pokud to na Tebe bude moc, trasy si vždy můžeš zkrátit nebo si udělat vlastní program. Třeba kafe a štrůdl!
 • To vše odpovídá fyzické náročnosti 3 z 5  (ZDE komplet přehled úrovní).

Ideální, pokud právě teď...

 • Chceš dynamické flow traily a hlavně přírodní a rozbitý alpský terén i poctivé lesní pasáže plné kořenů.
 • Pokud se zatím necítíš, mrkni na středně pokročilý kurz, který Tě na Reschenpass připraví nejlépe. Pokud si chceš více zašlapat, doporučujeme Davos, Livigno či Sölden.
 • Pokud stále váháš, zavolej nám, probereme Tvé jezdecké zkušenosti a rozhodneme společně.

 • Kolo doporučujeme celoodpružené (trail, all mountain, enduro). Přece jen budeme jezdit několik dní velká převýšení v terénu. Z praxe víme, že na hardtailu to je náročnější, protože pevná zadní stavba nic neodpustí. Pokud nemáš, ozvi se nám a vhodné kolo Ti pomůžeme zařídit!

 • Komplet program najdeš rozepsaný v detailu akce. Zde dodáváme, že se průběhu výjezdu budeme dělit do více “technicky-výkonnostních” skupin a volba obtížnosti je na Tobě. Když si to budeš chtít oddychnout, stačí se zařadit do pohodovější skupiny.  Pokud i to na Tebe bude moc, trasy si vždy můžeš zkrátit, udělat si vlastní program nebo dát relax v údolí.  V rukávu  máme i velmi náročné pasáže přírodních i uměle postavených MTB stezek. Tyto varianty důrazně doporučujeme pouze zkušenějším bikerům.

 • Na základě zpětné vazby účastníků minulých ročníků mírně upravujeme koncept biketripů. Budeme více jezidt a dělat méně teoreticých zastávek. Naši instruktoři budou i tak vždy připraveni Ti poskytnout individuální zpětnou vazbu na Tvou jízdu a předat tipy na vylepšení Tvé jízdy (nejčastěji stínováním Tvé jízdy).
 • Pokud si přeješ intenzivněji zlepšovat svou techniku jízdy, doporučujeme absolvovat některý z našich kurzů MTB jízdy v ČR.
 • Všichni Trail-Guide instruktoři mají trenérskou licenci a každý rok absolvují interní přeškolení z první pomoci i naší vlastní metodiky výcviku.
 • Všichni Trail-Guide průvodci skvěle znají své trasy, mají zkušenosti s vedením skupin a jsou absolventy našeho interního školení vč. kurzu první pomoci pro bikery.
 • V úvodu seznamujeme účastníky s pravidly bezpečné jízdy ve skupině.
 • Každý účastník dbá pokynů průvodce / instruktora dle našich podmínek účasti (VOP) - jinak bude z akce vyloučen.
 • Z naší praxe organizování větších akcí víme, že vždy se sejdou střelci i pohodáři. Vždy proto bude k dispozici odpovídající počet průvodců (max. 6 os / průvodce),  lehčí varianta a když to terén umožní, nabídneme těžší varianty  a dle zájmu se rozdělíme do skupin.
 • V průběhu výjezdu můžeš volně rotovat mezi skupinami podle toho, jak se budeš zrovna cítit.
 • Pokud sis připlatil(a) za dopravu, pojedeme mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Prahy v 9:00 hod. Příjezd večer, ubytování. Pokud jedeš vlastním autem, srazíme se na místě a do e-mailu Ti v předstihu zašleme adresu a vše potřebné. Sdílená ekonomika frčí! Pokud chceš nabídnout místo ve svém autě, napiš nám a domluvíme to! Ušetříš tak naftu i přírodu a navíc získáš parťáka na cestu!
 • Na cestu zpět vyrážíme poslední den odpoledne po jízdách a zasloužené sprše. Do Prahy se vrátíme ve večerních hodinách.

 • Ubytování máme zajištěno v alpských apartmánech s vlastním sociálním zařízením, společenskou místností/jídelnou s kuchyňkou a  kolárnou. V dosahu několika minut po svých budeš mít obchody i restaurace. V ceně ubytování je i snídaně. Přes den a večer se stravuješ ze svých zásob a v místních restauracích / vaříš si vlastní jídlo. Můžeme uspořádat i společnou grilovačku. Přesné info i s odkazem dostaneš v předodjezdovém emailu. 

 • Máš pravdu, tohle není crosscountry výlet. Cílem je maximální množství zábavy na co nejméně nastoupaných kilometrech. Lanovky nám pomůžou se dostat do vyšších poloh, kde občas vlastními silami vyšlápneme ještě výše, abychom si naplno užili vysokohorské vrstevnicové traily i nekonečné trasy místních bikeparků.

 • Všichni naši instruktoři zvládají základní opravu kola. Součástí výjezdu bude také miniworkshop základního nastavení kola, takže spoustu drobností si odladíš svépomoci s případnou asistencí. 

 • Konkrétní seznam doporučeného vybavení dostaneš do mailu v rámci předodjezdové přípravy. Určitě si vezmi náhradní duši, lepení, knoty a mazání na vidlici a řetěz.

 • Na složitější opravy jsou k dispozici místní bike servisy, kterých je v údolí celá řada.

 • Jasně. I když je MTB výjezd určen pouze členům TG Club našeho spolku, nic Ti nebrání v účasti. Při zaplacení plné ceny na tuto akci se totiž automaticky staneš členem klubu na dobu jednoho roku a o vzniku členství Tě budeme informovat. Pokud se chceš stát členem klubu již nyní a okamžitě čerpat veškeré výhody, klikni ZDE.

reschen-fotky-1.jpg - (reschen-fotky-1thumb300.jpg) IMG_4461.jpg - (img-4461thumb300.jpg) IMG_4452.jpg - (img-4452thumb300.jpg) reschen-fotky-2.jpg - (reschen-fotky-2thumb300.jpg) reschen-fotky-4.jpg - (reschen-fotky-4thumb300.jpg) reschen-fotky-5.jpg - (reschen-fotky-5thumb300.jpg) reschen-fotky-6.jpg - (reschen-fotky-6thumb300.jpg) reschen-fotky-7.jpg - (reschen-fotky-7thumb300.jpg)

Parťáci projektu