Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rakousko - Reschenpass

Termíny

Datum Volná místa Cena TG Club (více)
11.8. - 15.8. (středa - neděle) 0 9950,- 9450,- Přihlásit se

Všechny naše akce jsou na vlastní nebezpečí. Účastí potvrzuješ, že znáš podmínky účasti. Za škody na zdraví a majetku nenesou TRAIL-GUIDE, zapsaný spolek ani jednotliví průvodci žádnou zodpovědnost. Všeobecné obchodní podmínky

O akci

ÚROVEŇ - 4/5 SKILL | 3/5 FITNESS

Nově objevený MTB poklad na pomezí Rakouska, Itálie a Švýcarska! Čeká Tě již profláknutý 3-Länder Trail a mnohem více zábavy na horském kole nad vesničkami Nauders a Reschen. Několik lanovek výrazně pomáhá vytěžit maximum z okolních sjezdů, ale trocha poctivého šlapání nikdy neuškodí. A z kopce? Vyhlazená flowčka nečekej. Alpská modrá není česká a znamená kořeny, kameny, switchbacky i prudší pasáže. Ale přece proto tam chceš jet, že? A jak to vypadalo loni? Podívej se na video a nebo na fotky.

ZAHRNUTO V CENĚ

 • 4 dny MTB výjezdů s TG instruktory
 • Coaching jízdy na alpských stezkách
 • 4 noci v alpském penzionu se snídaní
 • Základní servisní workshop
 • *v plné ceně výjezdu je zahrnuto roční klubové členství TG Club, pokud ještě nejsi členem

NAD RÁMEC

 • Doprava tam a zpět 8mi místnou dodávkou s vlekem za příplatek 1250 Kč/osoba (informace o zajištění dopravy Ti přijde v emailu potvrzujícím registraci) nebo vlastní doprava.
 • Vstup na lanovky 75EUR na 3 dny
 • Pobytová taxa 2EUR/osoba/noc
 • Cestovní pojištění
 • Stravování (mimo snídaně) a vlastní útrata


Součástí programu je i coaching jízdy na alpských stezkách a v bikeparku. Zaměříme se na maximální dynamiku jízdy na přírodních stezkách a pokročilejší prvky jízdy jako terénní sjezdy, dropy a skoky. Jde o nástavbu našich více teoretických kurzů MTB jízdy v ČR. Při tréninku proto čekej minimum teorie a maximum jízdy!

Všechny části programu jsou volitelné. V případě únavy máme připraveny také lehčí varianty. Vždy si navíc můžeš dát kafe v alpském údolí!!


Přeješ si více info?

Program, fotky a FAQ najdeš níže. Nestačí? Ozvi se vedoucí výjezdu Lucce na lucka@trail-guide.cz . VOP najdeš v úplně dole v patičce webu.

Program

Den 1

Jedeme!

 • Ráno odjezd z Prahy do Nauders (Rakousko), kde se ubytujeme. Pokud jedeš po vlastní ose, srazíme se až na místě.
 • Večer představení programu a lokality, společné nastavení kola, networking, volná zábava a umírněná divočina, protože druhý den chceš naplno jezdit!

Den 2

Okolo hradu (Nauders)

 • Ráno lanovkou na kopec, kde nás čeká nový flow trail, který je ideální na rozehřátí a nabízí spoustou výhledů. K tomu si na kopci dáme i pohodový a jezdivý 6 km dlouhý trail! Na kopci nebo ve vesnici dáme oběd a okolo místní dominanty, hradu Naudersberg vyrazíme na druhou stranu údolí.

 • Odpoledne nás čeká menší kopec s retro dvousedačkovou lanovkou a překvapivě velkým množstvím MTB lahůdek! Ty můžeme jezdit až do setmění - jsou praticky u našeho ubytování!

Den 3

Šílenství nad jezerem (Reschen)

 • Výhledy na jezero se neomrzí, a tak se přesuneme do Itálie a využijeme dvou dlouhých lanovek, které nás dostanou na začátky několika kilometrových trailů. I když jsou oficiálně modré, občas si pořádně zašlapeš a potkáš pár poctivých černých pasáží.
 • Oběd na terase restaurace s výhledy do údolí a jdeme opět jezdit! Pro zkušené bikery máme připraveny i černé traily, takže o zábavu bude postaráno.

Den 4

3v1 aneb tři země za jeden den

 • Celodenní okružní výlet! Ráno lanovkou na kopec a sjezd do Itálie! Při cestě na vyhlášený Bunktr trail nás bude doprovázet protitankové opevnění, dáme kýčovou fotku s kolem na hlavou a jezerem za zády. Hned poté dáme přírodní sjezd k jezeru. Čekají nás kameny, kořeny, utáhlé zatáčky a spousta endorfinu!
 • Po obědě opět lanovkou nahoru a dle zájmu černou enduro trasou k jezeru nebo přesun k magickému bodu styku Itálie, Rakouska a Švýcarska. Přes pěšiny, louky i dřevěné lávky dojedeme zpět do Rakouska, vyšlápneme na vrchol Kleinmutzkopf, odkud se plní emocí spustíme po trailech zpět do Nauders.

Den 5

Pohoda před návratem

 • Volný program. Pokud máš ještě sílu, můžeš si užít traily nad Nauders dle vlastního výběru. S okolní divokou přírodou se tak rozloučíš na trailech, které Tě baví nejvíc!
 • Po obědě s hlavou plnou zážitků vyrazíme směr Praha. Příjezd ve večerních hodinách.

Cena

Více o klubu

Kontakt

Co tě čeká?

 • Alpské MTB trasy světového formátu
 • Podle Tvého tempa
 • Trénink MTB jízdy se zkušenými instruktory
 • Pohodová atmosféra
 • Super fotky

Uplynulé termíny

Datum Volná místa Cena TG Club
12.-16. srpna 2020 1 9950,- 9450,-

Faq

SKILL LEVEL 4

 • Cítíš se komfortně při jízdě na volných kamenech, kořenech, písku, mezi stromy a i v agresivnějším terénu. To vše i při vyšších rychlostech (20 km/h a více).
 • Jsi v pohodě, když se Ti odlepí přední i zadní kolo od země, abys překonal/a překážku. Zvládneš dropovat i překážky, které nelze pouze sjet (velikost 30-60cm).

Modelové příklady trailů, které zvládneš sjet

 • Černé traily na TT, RS, Sušice, X-line, Hangman I, Flying Gangster, Gotshna bikepark (bez skoků a největších dropů), Bergstadl (když bude hezky), Bongo Bongo

FITNESS LEVEL 3

 • Jsi schopný/á jezdit více dní v kuse v mírném tempu (průměrná rychlost pod 13 km/h na horském kole) po dobu kolem 3 hodin.
 • Zvládneš nastoupat kopce s převýšením do 600 metrů / den.

Kompletní přehled o skill a fitness level 1-5 najdeš ZDE

Technicky jde o střední až náročný terén. Očekáváme zkušenosti s jízdou i v těžších sekcích terénu. Ideální pro pilování dovedností absolventů Trail-Guide pokročilého kurzu, výjezdu v Saalbachu (mírně náročnější) a účastníky All mountain vyjížděk. Dle zájmu se můžeme dělit do více “technicky-výkonnostních” skupin. Volba obtížnosti je na Tobě. Vždy je třeba brát v potaz, že budeme celý den na kopci ve vyšší nadmořské výšce.

Zatím jsi s námi na akci nebyl/a? Mrkni na obsah našeho pokročilého kurzu v Praze. Pokud zvládáš většinu vyučovaných prvků spojených jízdou v terénu, tento zahraniční výjezd je pro Tebe ideální. Pokud stále váháš, zavolej nám, probereme Tvé jezdecké zkušenosti a rozhodneme společně.

Kolo doporučujeme celoodpružené (trail, all mountain, enduro). Nemáš nebo Tvé nestačí? Ozvi se nám a vhodné kolo Ti doporučíme!

Kondičně jde o průměrně náročnou akci (viz FITNESS LEVEL výše) a je vhodné, abys v terénu zvládl/a za den ujet alespoň 40 km. Na místě budeme maximálně využívat lanovky pro úsporu energie na zábavné sekce. Na kopcích budeme celý den. Neboj! Průběžně budeme dělat pauzy na regeneraci. Pokud to na Tebe bude moc, trasy si vždy můžeš zkrátit nebo si udělat vlastní program. Třeba pohodičku u jezera v údolí!

 • V rámci výjezdu se zaměříme na pilování techniky jízdy na přírodních MTB stezkách a zejména využití pumpování při jízdě v terénu, odkloněný svah, kreativní čtení terénu a různé typy zatáček vč. utáhlých.
 • Coaching můžeš chápat jako minikurz zaměřený na maximum jízdy s minimem teorie. Jde o nástavbu k našim klasickým a více teoretickým kurzům MTB jízdy v ČR. Pokud jsi je neabsolvoval/a, nevadí - vše procvičíš rovnou v praxi!

Všichni naši instruktoři bez problému zvládají základní opravu kola. Součástí výjezdu bude také miniworkshop základního nastavení kola, takže spoustu drobností si odladíš svépomoci s případnou asistencí. Určitě si vezmi náhradní duši, lepení, knoty a mazání na vidlici a řetěz. Konkrétní seznam doporučeného vybavení dostaneš do mailu v rámci předodjezdové přípravy. Na složitější opravy jsou k dispozici místní bike servisy, kterých je v údolí celá řada.

Ubytování máme zajištěno v alpských apartmánech s vlastním sociálním zařízením, společenskou místností/jídelnou a kolárnou. V dosahu několika minut po svých budeš mít obchody i restaurace. V ceně ubytování je i snídaně. Přes den a večer se stravuješ ze svých zásob a v místních restauracích. Přesné info i s odkazem dostaneš v předodjezdovém emailu.

Pojedeme mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Prahy v 9:00 hod. Příjezd večer, ubytování. Pokud jedeš vlastním autem, srazíme se na místě a do e-mailu Ti v předstihu zašleme adresu a vše potřebné. Sdílená ekonomika frčí! Pokud chceš nabídnout místo ve svém autě, napiš nám a domluvíme to! Ušetříš tak naftu i přírodu a navíc získáš parťáka na cestu! Na cestu zpět vyrážíme poslední den odpoledne po jízdách a zasloužené sprše. Do Prahy se vrátíme ve večerních hodinách.

Jsme připraveni! Z naší praxe organizování větších akcí víme, že vždy se sejdou střelci i pohodáři. Vždy proto bude k dispozici odpovídající počet průvodců (max. 6 os / průvodce), lehčí varianta a když to terén umožní, nabídneme těžší varianty a dle zájmu se rozdělíme do skupin. V průběhu výjezdu můžeš volně rotovat mezi skupinami podle toho, jak se budeš zrovna cítit.

Máš pravdu, tohle není crosscountry výlet, ačkoli s ohledem na charakter některých dní by se to tak mohlo zdát. Lanovky nám pomohou do vyšších poloh, kde občas vlastními silami vyšlápneme ještě výše pro ty nejlepší vysokohorské vrstevnicové stezky i nekonečné singlíky z kopce dolů.

Jasně. I když je MTB výjezd určen pouze členům TG Club našeho spolku, nic Ti nebrání v účasti. Při zaplacení plné ceny na tuto akci se totiž automaticky staneš členem klubu na dobu jednoho roku a o vzniku členství Tě budeme informovat. Pokud se chceš stát členem klubu již nyní a okamžitě čerpat veškeré výhody, klikni ZDE.

Nenašel jsi, co hledáš?

Zobrazit další kurzy