"Trail Rider 2" Pokročilejší kurz MTB jízdy | Trail-guide.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Cena: 3500,-
TG Club cena: 3250,-

"Trail Rider 2" Pokročilejší kurz MTB jízdy

Praha

Posuň limity své jízdy. S naší pomocí získáš jistotu v terénu a osvojíš si MTB dovednosti pro bezpečný průjezd náročnějších pasáží. Kurz se skládá ze 4 samostatných lekcí s Trail-Guide instruktorem. Navazujeme na úroveň Trail Rider I a dále pilujeme vybrané prvky MTB jízdy. Trénujeme v týdnu, jednotlivé lekce na sebe navazují a v průběhu kurzu vždy procvičujeme již nabyté dovednosti. Přece nebudeš tlačit kolo v těch nejlepších sekcích!

ear1xnenhkp2tgyd1y22.jpg

"Trail Rider 2" Pokročilejší kurz MTB jízdy 


Na co se můžeš těšit?

 • 4 x 3 hod lekce s instruktory MTB jízdy
 • Zlepšení techniky jízdy na horském kole
 • Dostatek času na trénink i odpočinek
 • Soutěže
 • Osobní hodnocení a certifikát
 • Kontrola & správné nastavení kola
 • Průzkum místních MTB stezek
 • Pohodová atmosféra & parťáci na vyjížďky


Program kurzu


Lekce 1: Prudké sjezdy a výjezdy (Trója 17:00-20:00)

 • Program: Technika výjezdu kopce II (prudší, technické), technika sjezdu kopce II (prudší, technické), práce s brzdami, nadhození předního kola +"Jak správně nastavit kolo".
 • Co získáš? Jistotu v náročnějších terénních sjezdech a výjezdech. Průpravu pro pokročilejší MTB triky (manuál, drop, bunny hop). Na míru seřízené kolo.

Lekce 2: Dynamika jízdy (Trója 17:00-20:00)

 • Program: Pumpování II (aktivní), manuál a jízda po zadním, klopené zatáčky, nadhození zadního kola + "Trailová etiketa".
 • Co získáš? Vyšší rychlost díky využití proměnlivého terénu bez nutnosti šlapání. Průpravu pro pokročilejší MTB triky (drop, bunny hop, endo). Povědomí o zásadách zodpovědné jízdy v terénu.

Lekce 3: Technické sjezdy, drop (Krčský les 17:00-20:00)

 • Program: Čtení terénu ve vyšší rychlosti, technika sjezdu kopce II (skalky, switchbacky), seskočení terénní nerovnosti. + “Manual master”.
 • Co získáš? Kreativní pohled na volbu ideální stopy. Jistotu a klidnou hlavu v prudkých sekcích při pomalé i vyšší rychlosti. Drobná odměna pro vítěze soutěže.

Lekce 4: Fun (Divoká Šárka 17:00-20:00)

 • Program: Bunny hop, výskok na terénní nerovnost, zastavení (a otočení) na předním kole + “Závěrečné cvičení”.
 • Co získáš? Jistotu při pokročilé práci s těžištěm a vedení kola v malé rychlosti a průpravu pro náročné MTB triky a skoky. Absolventský certifikát & osobní hodnocení.


Vždy přinášíme něco víc. V 1. týdnu si ukážeme, jak správně nastavit své kolo. Ve 2. týdnu probereme etiketu slušné jízdy v terénu. Ve 3. týdnu budeme soutěžit. 4. týden zopakujeme všechny vyučované prvky.S naší pomocí zlepšíš svou techniku a bezpečně si užiješ jízdu v terénu.


gzgo9f3n8ngzip3xrepc.jpg

Je to pro mě?

Pokročilejší kurz MTB jízdy je vhodný pro jezdce, kteří již mají zkušenost s jízdou v terénu a bez problému zvládají Trail-Guide “Hobby” vyjížďky a chtějí si užít i kategorii “All Mountain”.


Pro všechny, kdo bez problému zvládají většinu MTB tras ve svém okolí, svou techniku jízdy chtějí posunout o úroveň výš a s klidnou hlavou projet i technicky náročné sekce, které již u ostatních jezdců mohou budit respekt. Vhodné jako příprava na náročnější traily v MTB centrech typu Rychlebské stezky, Trutnov Trails či bikeparky. Ideální jako příprava na technické sekce XC závodů a enduro závody.Konkrétní termíny výcviku

Výcvik probíhá v různých lokalitách Prahy v hlavní sezóně (duben - září). Pro účast na konkrétním kurzu si vyber z dostupných termínů a zaregistruj se. Nehodí se Ti datum nějaké konkrétní lekce? Nevadí, jednotlivé hodiny je možno si nahradit v rámci ostatních kurzů.


Velikost skupin

Pro zajištění kvality kurzu MTB jízdy limitujeme počet účastníků na 6 osob / instruktor


Jak se přihlásit?

 1. Vyber si z dostupných termínů a zaregistruj se
 2. Na uvedený email ihned obdržíš instrukce pro další kroky
 3. Po připsání zálohy Ti zašleme potvrzení o registraci
 4. Nejpozději 48 hodin před konáním kurzu Ti instruktor zašle organizační email se vším potřebným
 5. V případě volných míst se lze registrovat i na poslední chvíli. Stačí napsat či zavolat.
 • Chceš výhodnější cenu a další benefity? Přihlaš se do TG Bike Club.


Přeješ si více informací?

Napiš nám. Všechny přání a dotazy ohledně kurzů MTB jízdy vždy rádi zodpovíme na info@trail-guide.cz


Zaujala Tě konkrétní lekce?

Registrace na dílčí lekci je v případě volných míst možná po předchozí domluvě. Pro zjištění dostupnosti napiš na info@trail-guide.cz

evfsxb8zt4c3iqqaulfg.jpgsga0rmnzucqbrp5uyo7t.jpggfq2ocn3aoh7biqcvxfw.jpgeqtchgkx1czzyj1z1ek4.jpgs8byxoje3xytbtw3gtbj.jpgo8nzckr019fkhmx7yllm.jpg


Trail-Guide kurzy MTB jízdy - S naší pomocí zlepšíš svou techniku jízdy a bezpečně si užiješ jízdu v terénu

#nejezdisam #pridejse @trailguidecz

Foto: Ondřej Pařík

.

Parťáci projektu